Xiaomi — to najszybciej rozwijający się producent smartfonów

1
150

Według ostatniego raportu IDC (International Data Corporation), Xiaomi jest najszybciej rozwijającym się producentem smartfonów na świecie. Za ostatni, czwarty kwartał 2017 roku firmie udało się zwiększyć ich sprzedaż na 96,9%, czym nie może pochwalić się żaden z konkurentów. U wszystkich pozostałych wskaźnik ten odwrotnie ma wartość ujemną, jeśli porównać z wynikami za analogiczny okres w 2016 roku.

Dzisiaj Xiaomi jest w pierwszej piątce najlepszych i pewnie zmierza w kierunku pierwszej trójki. Wśród liderów na pierwszym miejscu бессменная Apple, który sprzedał się za Q4 2017 solidne 77,3 mln smartfonów. Dalej z lekkim opóźnieniem należy Samsung, które wykazało sprzedaż na poziomie 74,1 mln sztuk. Na trzecim miejscu Huawei (41 mln), a za nią właściwie nasz bohater i 28,1 mln sprzedanych telefonów komórkowych. Jeśli tendencja się utrzyma, to Xiaomi może obejść się swojego głównego chińskiego konkurenta Huawei już do końca bieżącego roku.

xiaomi-idc

Początek 2018 roku był bardzo udany pod względem sprzedaży. Nowe smartfony Xiaomi Redmi 5 i 5 Plus świetnie się sprzedają, a na wyjściu, ale tylko dla Indii, nowości Xiaomi Redmi Note 5 i Note 5 Prime. Ostatnie będą produkowane bezpośrednio na indyjskim fabryce producenta, którego uruchomienie odbyło się w listopadzie ubiegłego roku. Co prawda plotki donoszą, że cechy to będą te same Redmi 5 i 5 Plus, ale już pod innymi nazwami. Również nie za górami zapowiedzi nowych wizytówek Xiaomi Mi Mix 2s i Xiaomi Mi 7 .

Rozwijać Xiaomi ma gdzie, brak różnorodności smartfonów na inny kieszeni użytkowników też nie, więc spółkę czeka jeszcze większy sukces w tym roku.

  • Paweł Vladimirov

    Brawo Xiaomi! Zakres cen smartfonów naprawdę na inny kieszeni. Najważniejsze jest to, że asortyment produkowanych wyrobów, jak to się mówi «od batonu ó do gon...». Niedawno dowiedziałem się, że oprócz elektroniki i różnych inteligentnych gadżetów, nawet buty do biegania uwalniają...Nie зазвездились jak Samsung i HTC. A to ostatni już prawie w zapomnienie popadł...