Xiaomi zaprezentowała zamek z czytnikiem linii papilarnych

0
136
xiaomi-door-lock-1

Firma Xiaomi wydała kolejny gadżet linii inteligentnego domu. Urządzenie o nazwie Classic Intelligent Fingerprint Door Lock jest inteligentny zamek do drzwi z wbudowanym skanerem linii papilarnych. Sprzedawany jest w dość wysokiej cenie ó $256. Jednak cena, zdaniem spółki, wchodzi instalacja.

zamek Xiaomi oferuje kilka opcji ochrony, a także premiowy projekt. Jest bardzo trwały, a do odblokowania można użyć cztery różne procedury. Zamek można otworzyć za pomocą skanera linii papilarnych, aplikacje dla smartfonów (łączy się przez Bluetooth), hasła lub klasycznego klucza sprzętowego.

xiaomi-door-lock-2

Zamek wykorzystuje oddzielny chip, który przechowuje informacje w bezpiecznym środowisku. Dokładność skanowania wynosi 0,0005%. Ponadto, zamek może być odblokowany użytkownikami od 7 do 70 lat, choć zazwyczaj takie urządzenie działa z odciskami ludzi od 14 do 55 lat. Urządzenie doskonale funkcjonuje w bardzo niekorzystnych warunkach pogodowych i obsługuje szkolenia. Z czasem odcisk stałych użytkowników jest rozpoznawana znacznie szybciej.

Do drzwi można podłączyć alarm, który zostanie uruchomiony po 15 błędnych próbach odblokowania lub włamania. Obsługiwane są również tak zwane programy antywirusowe hasła na 16 cyfr.