Jak tylko Apple dołączyła do Wireless Power Consortium, aby włączyć bezprzewodowe ładowanie w nowych iPhone ' a 8 i iPhone X, firma Xiaomi postanowiła nie pozostawać w tyle i we wrześniu też złożyła wniosek w tej organizacji. Następny flagowy Xiaomi Mi 7 otrzyma moduł w standardzie Qi.

Zgodnie z tym, że Xiaomi ten sam dostawca komponentów elektronicznych do ładowania bezprzewodowego, że i u Apple, harmonogram produkcji smartfona idzie wyraźnie na grafikę. Niektóre chińskie MEDIA mówią o ogłoszeniu w wigilię "Chińskiego Nowego Roku 2018", który odbędzie się w dniach 15-17 lutego. Ale najprawdopodobniej wyjście Xiaomi Mi 7 odbędzie się bliżej międzynarodowych targach technologii mobilnych MWC 2018 (26 listopada–1 marca).

O cechach chińskiego smartfona 2018 w tej chwili niewiele wiadomo. Jako cpu towarach następny flagowy układ Snapdragon 845, pamięć ram ó 6\8 GB, wspólna ó 64\128 GB, a wyświetlacz formatu 18:9 c o przekątnej nie mniej niż 6 cali. Ponieważ urządzenie otrzyma ładowanie bezprzewodowe, tylną obudowę na pewno wykonają z wytrzymałego szkła, zostawią tylko metalową ramkę.

Co do ceny Xiaomi Mi 7, to będzie ona nie mniej $450.