Zapowiedź długo oczekiwanego następcę Mi A1 odbędzie się 25 kwietnia. Dla chińskich użytkowników smartphone będzie znany jako Xiaomi Mi 6X, a dla reszty świata będzie dostępny pod nazwą Xiaomi Mi A2. W sieci pojawiło się oficjalne wideo przyszłego nowości, która w wyglądzie jest identyczna Redmi Note 5 .

"Chińczyk" otrzyma taki sam, metalową obudowę, kamerę główną z pionowym położeniem i skaner linii papilarnych z tyłu. Cechy smartfony również bardzo podobne. Jako używany cpu Snapdragon 636, z dobrą wydajnością. Testy AnTuTu pokazał około 120 000 punktów. Uzupełniają parametry to 4 GB pamięci ram i 64 GB pamięci współdzielonej.

Telefon dadzą IPS charakteryzuje się matrycą o przekątnej 5,99 cali i rozdzielczości 2160 x 1080 pikseli o gęstości punktów 403 ppi. Kamery Xiaomi Mi 6X otrzymają rozdzielczość 20 MP + 8 MP (F1.8 + F2.0) i 20 MP (F2.0). A akumulator rozmiar 2910 mah, co wystarczy skromnie i może zawieść niektórych fanów producenta. Chociaż to powinno wystarczyć na cały dzień użytkowania urządzeń.

Kluczową cechą nowości będzie wsparcie Project Treble, co pozwala otrzymywać aktualizacje z pierwszych, a także w pełni czysty Android 8.1 Oreo z rodziny Android One. Tak Mi 6X będzie można zaktualizować do Androida w wersji 9.0 (Android P). Co prawda, niektóre plotki donoszą, że mimo wszystko zobaczymy oryginalnej powłoki producenta wersji MIUI 9.5. Dokładniej będzie wiadomo po prezentacji.