Wczoraj na TENAA spalony smartfon Vivo X20 Plus «UD», który podniósł szum wokół siebie. Wydaje się, że to będzie pierwszy na świecie smartfon, gdzie skaner linii papilarnych wbudowany w ekran. Do takiego wniosku prowadzi skrót UD, co może oznaczać Under Display. Podobno nowość pokażą już za kilka dni w Las Vegas na targach CES w 2018 roku.

Oficjalnie to nie jest potwierdzone, ale wcześniejsze oświadczenia firmy Synaptics (producenta komponentów tej technologii, mówią, że wprowadzi na rynek pierwsze urządzenie właśnie Vivo i zaprezentuje go na początku stycznia.

Wstępnie wiadomo, że smartfon otrzyma OLED ekran o przekątnej 6,43 cali i chip Snapdragon 660. Więcej o właściwościach nic nie wiadomo. Można tylko powiedzieć, że to będzie wyświetlacz 18:9, a z tyłu widzimy podwójną kamerę. Oczekuje się również reszta jest nie mniej ciekawa sprzętowa nadzienie, która powinna pasować do tego субфлагманскому dla chipa.

Chcących kupić Vivo X20 Plus będzie dużo, ale kiedy dokładnie rozpoczną się w sprzedaży też pozostaje pod znakiem zapytania.