Elon Musk zaprezentował dwa nowe elektrycznych auto ó ciągnik Tesla Semi i samochód sportowy Tesla Roadster. Ten ostatni jest ulepszoną wersją sportowego wariantu 2008 roku. Niektórzy specjaliści podkreślają, że prezentacja nowych modeli powinna poprawić pozycję firmy na rynku, po tym, jak jej akcje spadły w cenie z powodu drzeć terminów dostaw Tesla Model 3.

Co może Tesla Semi?

tesla-semi-5

Электрогрузовик Semi może rozpędzić się do 100 km\h w ciągu 5 sekund bez przyczepy lub 20 sekund podczas uruchamiania 36 ton. Przejeżdża samochód na jednym ładowaniu 800 km. Samochód tańsze w eksploatacji w odróżnieniu od tradycyjnych silników wysokoprężnych ciągników siodłowych na 20%. Jedna mila (1,6 km) drogi na napędzie elektrycznym będzie kosztować $1,26 przeciwko diesla, «spożywanie» 1,56$. Czas eksploatacji baterii i czterech silników elektrycznych wynosi 1 mln mil (1,6 mln kilometrów). Akumulator jest ładowany na 400 mil (650 km) w ciągu 30 minut.

Z funkcji ciągnika należy pamiętać pełni skomputeryzowana system z ekranem dotykowym, który może pracować w różnych trybach, w tym ekonomiczny, a także zaawansowany system autopilota. System hamowania i ruchome części są zaprojektowane tak, aby przekształcać energię kinetyczną w energię elektryczną i dodatkowo doładować baterie. Szyba odporna na silne przypadkowe uderzenia, a sam projekt kabiny zmniejsza opór powietrza. Jeszcze Semi może jechać nawet w przypadku awarii dwóch z czterech silników.

Masowa produkcja электротягача planowane jest na początek roku 2020, sprzedam Tesla Semi można będzie od $200 tys. Jak twierdzą w firmie, zwróci się on w ciągu 2 lat.

dane Techniczne Tesla Roadster

tesla-roadster-8

Nowy wyścigowy Tesla roadster otrzymał znaczne ulepszenia w odróżnieniu od podobnego modelu z 2008 roku. Teraz электроавтомобиль może rozpędzić się do 100 km\h za 1,9 sekund, że nawet lepiej, niż u znanych wyścigów samochodowych typu Bugatti Veyron, Porsche 918 Spyder i McLaren 720s. Na jednym ładowaniu 250 kw baterii model ten może przejechać 1000 km z prędkością do 400 km\h. moment obrotowy ó 10 000 nm.

W ruch wózka elektrycznego prowadzą 3 silnika, w wygodnej kabinie mieszczą się 4 osoby, w tym kierowcy, a dach otwiera się, przekształcając go w cabrio. Sterowanie jest w pełni skomputeryzowany. Samochód нафарширован elektroniką w całości i może pochwalić się najnowocześniejszą system bezpieczeństwa i autopilota.

Cena Tesla Roadster też zaczyna się od znaku $200 tys., produkcję, jak i ciągnika siodłowego, planowane jest do 2020 roku. Należy pamiętać, że pierwsza generacja roadstera 2008 roku sprzedał się w ilości około 2500 sztuk kierowców z 30 krajów. Po produkcję ustało, ponieważ pojawiła się premiowy Tesla Model S.

  • Footankle

    pytanie ó czy uda mu się spłacić w 20% mniej затратном paliwie za całą tę drogę?

  • Igor Fasters

    W USA – tak, ale to trzeba być bardzo miłośnikiem экомобилей. ZZ doświadczonego sterownika około $5000ó7000 w tygodniu. W Rosji ó możliwe w zasadzie.