czy Warto kupić Samsung Galaxy S7 teraz

0
1788

s8

Firma Samsung zaprezentowała flagowy aparat Galaxy S7 na wiosnę 2016 roku. Prawie 2 lata minęły od momentu, ale smartfon wciąż można znaleźć w masowej sprzedaży. Gadżet jest popularne, co jest całkiem racjonalne wyjaśnienia. Czy warto kupić urządzenie teraz – raz jednoznacznie trudno powiedzieć. Aby rozwiązać ten problem, warto rozważyć wszystkie podstawowe "argumenty" za i przeciw".

Dlaczego warto kupić Galaxy S7 teraz

· Ekran. Smartfon jest wyposażony w wysokiej jakości wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 2560×1440 pikseli, nie gorszych niż nowsze modele. Przy tym S7 jest najnowszym flagowym koreańskiej firmy, wyposażonym w wyświetlacz na bazie płaskiej matrycy. Jeśli zakrzywione ekrany ci się nie podoba, to warto kupić S7 przynajmniej dla ekranu.

· Przechowalnia. Aparat wyposażony jest w 12-megapikselowy aparat, obsługującego technologię fazowego af Dual Pixel, jak u lustrzanek. Od momentu wyjścia S7 producent nie dokonał rewolucji w dziedzinie zdjęcia, nowe Galaxy S8 i Note 8 są prawie takie same aparatami.

· Cena. Od momentu wyjścia smartfon zdążył znacznie tańsze, teraz można go znaleźć do 2,5 razy tańsze, niż urządzenie kosztował w momencie pojawienia się w sprzedaży. A co może być lepszego, niż zakup flagowego za połowę ceny.

· Wydajność. Galaxy S7 jest wyposażony w chipsetem Exynos 8890, który ustępuje nowy Exynos 8895 tylko na 20%, a różnica ta gołym okiem widoczne tylko w niektórych grach. Więc jeśli zdecydujesz się sprzedam Galaxy S7, braku wydajności nie zauważysz.

· Водозащита. Obudowa Samsung S7 ma водозащиту, odpowiednią normą IP67. Dzięki temu bez problemu jest w stanie przetrwać wielokrotne nurkowania w wodzie na krótki okres.

Argumenty przeciwko kupna

intro

· Aktualizacji. Tak jak smartfon wyszedł już dawno, nie warto czekać długich obsługi oprogramowania. Producent może jeszcze wypuścić aktualizację do Androida 8, ale prawdopodobieństwo dalszego programów modernizacji jest bardzo niska, ponieważ dłużej niż 2-3 lata Samsung wypuszcza aktualizacje są bardzo rzadko.

· Bateria. Pojemność baterii Samsung Galaxy S7 wynosi 3000 mah. Zapewnia dobrą autonomię podczas oglądania filmów, nie na surfowanie w internecie i grach pojemności wydaje się za mało. Zresztą, to można powiedzieć o każdej flagowy smartfon.

· Kruchość. Tylny panel Samsung S7 wykonana jest ze szkła, więc smartfon bardzo boi się upadków na twardą powierzchnię. Czasami wystarczy upuścić urządzenie na podłogę z wysokości mniej niż metr, aby go pokrywa poszła pęknięcia, a błędów tyle jeśli portfel pozwoli.

Przy wszystkich wadach, Samsung Galaxy S7 pozostaje silne i istotne smartfonem nawet na początku 2018 roku. Stosunek ceny, jakości i funkcjonalności wygląda bardzo atrakcyjnie, dlatego jego zakup nie powinien zawieść. A jeśli porównać ceny i znaleźć sklep, który oferuje najkorzystniejsze warunki, to możesz kupić smartfon z przyzwoitą oszczędnością