Utwórz 3D-plan nieruchomości i sprzedać go, szybko!

0
66

mat2

Jednym z najważniejszych narzędzi marketingowych przy sprzedaży obiektów dowolnej nieruchomości jest plan pięter, który ma nieocenioną pomoc agenta nieruchomości w kwestii przekonania potencjalnego klienta do celowości zakupu. Ale dzisiaj prostego planu już nie wystarczy, aby zwiększyć szanse sprzedaży specjaliści zalecają, aby korzystać z najbardziej nowoczesnych technologii, a mianowicie tworzenie bardzo szczegółowych 3D planów budynków z możliwością swobodnego poruszania się po wszystkich znajdujących się w nim pomieszczeń za pomocą VR-zestaw słuchawkowy lub zwykłej przeglądarki.

Nowe podejście w sprawie promowania sprzedawanego obiektu pozwala potencjalnemu nabywcy lub najemcy wizualizować siebie wewnątrz присматриваемого domu lub mieszkania, a także łatwo i szybko ocenić rozmiary i rozmieszczenie pomieszczeń. U agenta nieruchomości w zamian pojawia się możliwość, aby szybko złożyć ofertę "na tropie", dopóki klient nie zdążył "odejść" od otrzymanych wrażeń i zdanie.

plan

Według Lauren Abramson, agenta ds. nieruchomości firmy "Glentree Estates", czasami 3D-plan budynku ratuje ofertę w ostatniej chwili, dzięki czemu szybko przypomnieć klientowi o wszystkich korzyściach bez kolejnej wizyty w domu. Ponadto, w takich chwilach z pomocą 3D-plan dość łatwo zademonstrować ewentualne zmiany we wnętrzu lub w planie, które może zrobić kupujący po dokonaniu zakupu danej nieruchomości.

Przeprowadzone w USA badania wykazały, że oferty sprzedaży nieruchomości, zawierające w sobie wirtualny 3D-plan, powodują około 30% większe zainteresowanie u potencjalnych nabywców, niż proste ogłoszenia o sprzedaży z klasycznym 2D planem. Ponadto, około 20% badanych kupujących nawet nie rozważali możliwości bez 3D planu, a 42% sprzedawców rezygnowały z usług agentów, jeśli ci nie proponowali zrobić 3D-plan sprzedanych mieszkań.

Wariantów tworzenia 3D planów dużo, począwszy od prostych usług (np. Metropix), tworzących trójwymiarowy plan ze zwykłych zdjęć do nowoczesnymi rozwiązaniami, zapewniającymi maksymalną szczegółowość i szybkość tworzenia gotowego wirtualnej wycieczki po nieruchomości. Najlepszym wśród podobnych rozwiązań eksperci uznają, profesjonalnej kamery 3D Matterport utworzonego bezpośrednio do bardzo szczegółowego przechwytywania modeli 3D wnętrz o dowolnej złożoności.

Aparatu Matterport mają bardzo wrażliwe obiektywami, zdolne zapewnić lepszą wizualizację pomieszczenia z efektem poczucia odległości do obiektów, co znacznie zwiększa atrakcyjność sprzedaży nieruchomości na tle konkurencyjnych ofert. Ponadto, kamera Matterport nie wymaga jakiegoś specjalnego przygotowania do pracy, a proces tworzenia gotowego wirtualnej wycieczki z wolnym przepływem zajmuje dziesięć razy mniej czasu, niż korzystanie z przestarzałych metod kształtowania 3D-zdjęcia ze zwykłych zdjęć.

mat1

Matterport Pro2 3D Camera w pełni obsługuje technologii VR, AR, AI, które są stale udoskonalane, a przy tym staje się coraz bardziej przystępne dla zwykłych nabywców, wywierając istotny wpływ na rynek nieruchomości w USA. Według EMEA-dyrektora firmy Matterport James Morris-Manuela, nowoczesne VR-wycieczki zapewniają pełną przejrzystość i maksymalną wydajność procesu sprzedaży lub oddania nieruchomości w dzierżawę, tak jak potencjalny klient ma możliwość odwiedzić interesujący go obiekt, w dowolnym czasie, nawet nie wychodząc z własnego domu, i znajdować się w nim dowolną ilość czasu potrzebnego do wszechstronnego przeglądu.

"Matterport wykorzystuje technologię True3D, która ma bardzo wysoką jakość obrazu z wykorzystaniem 4K rozdzielczości. Oznacza to, że każdy szczegół jest zrobione w realnej perspektywie, więc jeśli jest coś, co nie do końca pamiętaj o danym mieszkaniu, to nie musisz wracać do jej zwiedzania, wystarczy tylko pobrać 3D-model" – dodał Morris-Manuel.

mat3

Według niezależnych ekspertów, wzrost zainteresowania modeli 3D przy sprzedaży nieruchomości, zwłaszcza utworzonych za pomocą Matterport nie jest ulotna, niemodne, a pokazuje nowy kierunek rozwoju branży sprzedaży i zmiana zachowań agentów nieruchomości, chcących zwiększyć swoją sprzedaż poprzez wykorzystanie nowych technologii. Warto również zauważyć, że w swojej pracy kamery Matterport aktywnie wykorzystują takie duże agencje nieruchomości jak Arun Estates, Foxtons i jll dane liczbowe, co po raz kolejny potwierdza wnioski ekspertów o dużych perspektywach promocyjnych modeli 3D.