Samsung zaprezentował flagowy układ Exynos 9810 z obsługą AI

0
58

exynos

Firma Samsung oficjalnie zaprezentował swój nowy flagowy procesor Exynos 9810. To 10-nm układ drugiej generacji, który będzie wyświetlany w smartfony i inne inteligentne gadżety. Chip otrzymał кастомный procesor trzeciej generacji, pokój modem LTE, topową grafikę i możliwości uczenia się.

Exynos 9810 jest wyposażony w 8 rdzeni z maksymalną częstotliwością 2,9 Ghz. 4 z nich zostały zoptymalizowane w celu zwiększenia wydajności. W porównaniu z procesorami poprzedniej generacji nowy chip oferuje o 40% większą wydajność w мультиядерном trybie.

Urządzenia na bazie Exynos 9810 wspierają uczenie się i mogą rozpoznawać i zapamiętywać twarze, przedmioty, sceny i wiele więcej. To może być używane w różnych aplikacjach, podczas fotografowania, a także dla bezpieczeństwa (skanowanie 3D twarzy). Również Exynos 9810 wspiera skanowanie odcisków palców i tęczówki.

Nowy modem LTE w chipie pozwala strumieniowo przesyłać wideo 4K, a także nowe typy danych (np. filmy o 360 stopni). Maksymalna prędkość pobierania wynosi 1,2 Gb/s.

Samsung już rozpoczęła się masowa produkcja Exynos 9810. Dowiedz się więcej o tym procesorze będzie można na targach CES w 2018 roku w Las Vegas, które odbędą się już w przyszłym tygodniu. Oczekuje się, że przyszłe Galaxy S9 i Galaxy S9+ będą wyposażone w procesor Snapdragon 845 (USA i Chiny) i Exynos 9810 (reszta świata).