Samsung rozpoczyna produkcję pamięci flash: 512 GB dla smartfonów

0
50

flash

Jeszcze kilka lat temu, 4 i 8 gb wbudowanej pamięci dla smartfonów wydawały się normą. Producenci sugerowali przechowywać dane w większym stopniu na kartach pamięci. Jednak teraz wychodzi coraz więcej urządzeń o pojemności już wbudowanej pamięci, porównywalny z tym, który jest używany w komputerach stacjonarnych. Flagowe modele są dostępne w wersjach z dyskiem 256 gb. I to nie jest limit ó Samsung ogłosił rozpoczęcie produkcji pamięci flash dla smartfonów przyszłej generacji o pojemności 512 gb.

Nowa pamięć formatu eUFS jest chip V-NAND, który pozwoli pokonać wszystkie ograniczenia, które były związane z wykorzystaniem pamięci bieżącego formatu, bez konieczności instalowania karty pamięci. Dysk wykorzystuje 64 warstwy zamiast 48 eUFS na 256 gb. Również firma pracowała nad efektywnością energetyczną i wzrostem wydajności pamięci. Chip-kontroler pomaga zwiększyć szybkość transmisji danych bloków logicznych na fizyczne. Prędkość odczytu wynosi teraz 860 MB/s, a zapis ó 255 MB/s.

Samsung obiecuje zwiększenie wydajności nowej pamięci do 400 razy w porównaniu ze zwykłymi kartami pamięci. «Użytkownicy będą mogli cieszyć się z ciągłej pracy z multimediami, wyszukiwania plików oraz instalacją wideo w trybie pracy z wieloma oknami».

na Razie nie ma informacji o tym, kiedy wyjdzie taka pamięć. Być może, raczej nie zobaczymy jej w Galaxy S9.