Przegląd 8K 360 VR-kamery Pano-S

0
56

Pano-S jest nowością, która oferuje profesjonalne twórcy VR-treści szerokie możliwości, które pozwalają zrealizować wirtualną rzeczywistość w życie. Gumtree przenośna kamera z zakresu 360 stopni jest zdolny do przechwytywania wideo w rozdzielczości 4K z prędkością 30 fps, a także tworzenie ultra-jasne фотопанорамы w rozdzielczości 8K.

Dzięki 6-ciu kamer, potężnej wewnętrznej sprzęcie i oprogramowaniu Autopano model prezentuje doskonałą jakość zdjęcia panoramicznego.

Deweloperzy Pano-S w tej chwili prowadzą zbiórkę pieniędzy poprzez platformę Kickstarter, mając nadzieję, że użytkownicy docenią stworzony przez nich gadżet i pomogą znaleźć 50.000 dolarów na uruchomienie komercyjnej produkcji pierwszej partii urządzeń.

cam-1

Projekt

Zewnętrznie kamera ma kształt bębna, w którego okręgu znajdują się 6 kamer z obiektywami typu "rybie oko". Na obwodzie obudowy wykonany jest z aluminium, a na górze i na dole twórcy wykorzystali czarny matowy poliwęglan. W górnej części komory Pano-S umieszczono niewielki wyświetlacz LCD do wyświetlania ustawień, a także 3 przyciski – Power, Video Record i Photo Capture. Na dolnej części gadżetu znajduje się uchwyt do montażu na statywie.

dane Techniczne

Każdy z 6 CMOS czujników Sony, zainstalowanych w tym aparacie, ma rozdzielczość 16,35 Mp. Dzięki szerokokątnych obiektywów obiektywy gadżetu są w stanie uchwycić na 210 stopni, co zapewnia pełne strop i ułatwia zszywania wydruku zdjęć w jeden obraz. Do klejenia używa profesjonalne oprogramowanie od partnerów – Kolor Autopano Giga pozwala łączyć zdjęcia, a Autopano Video Pro pomaga przetwarzać materiały wideo.

Nagrywanie materiału w komorze Pano-S odbywa się na karty microSD o pojemności do 64 Gb. Dzięki jonowego akumulatora o pojemności 6000 mAh, urządzenie jest w stanie prowadzić ciągłą sekwencję wideo w ciągu 1,5 godziny, a podczas robienia zdjęć gadżet łatwo potrwa około 3 godzin.

cam-2

jako urządzenie do przechwytywania dźwięku w komorze stosuje się 360-stopniowy mikrofon wielokierunkowy, co pozwala nagrywać wszystko, co dzieje się wokół ciebie.

Zarządzać gadżetu zdalnie pozwala na obecność małego pilota z interfejsem 2.4 G RF Remote Control. Dzięki niewielkim rozmiarom łatwo zmieści się nawet w małej kieszeni. Sama kamera różni się małymi gabarytami (120×80 mm), a jej waga wynosi zaledwie 650 gramów, co jest dość mało dla urządzeń tej klasy.

Szczegóły projektu

Zbieranie funduszy na wydanie kamery Pano-S jest w toku i potrwa jeszcze ponad miesiąc (do 4 maja). Po tym deweloperzy blisko zajmą się zagadnieniami produkcji, a już w sierpniu rozpocznie się wysyłanie gotowych urządzeń tych, którzy вложился w projekt na etapie краудфандинга.

ze względu na to, że aparat jeszcze nie wyszła na rynek, a motyw 360 jest bardzo, bardzo popularny, masz możliwość wybrać doskonałą alternatywną kamerę panoramiczną tutaj .