8 Nokia Sirocco: najmocniejszy Android One smartphone

1
182

bezymyannyj

HMD Global przeszła się na MWC w tym roku. Od marki Nokia zostały przedstawione 5 nowych telefonu, i najlepszy pokaz wśród nich jest model programu Android One pod nazwą Nokia 8 Sirocco.

Projekt

8 Nokia Sirocco otrzymał obudowa z jednego kawałka stali, który jest trwalszy i mocniejszy niż aluminium. W najgrubszym punkcie grubość obudowy wynosi zaledwie 7,5 mm.

Wyświetlacz zamyka wytrzymałe szkło Gorilla Glass 5 3D, co daje ekranu Nokia 8 Sirocco doskonały wygięty wygląd i wytrzymałość.

1

dane Techniczne

8 Nokia Sirocco ma zakrzywione krawędzie wyświetlacz o przekątnej 5,5 cala. Jest on wyposażony w chip Snapdragon 835, ma 6 GB pamięci ram i 128 GB wbudowanej pamięci UFS 2.1.

Tylna kamera podwójna, jedna na 12 megapikseli, obiektyw Zeiss z aperturze f/1,7 i kącie 78.2°, a drugi aparat ma rozdzielczość 13 megapikseli i otwór f/2,6. Przedni aparat 5 megapikseli z rozmiarem piksela 1,4 µm. Telefon pozwala jednocześnie robić zdjęcia lub nagrywać filmy wideo z obu kamer (przedniej i tylnej).

8 Nokia Sirocco ma port USB-C, NFC, GPS, Bluetooth w wersji 5.0 i dual-band WiFi. On również ma ocenę mm z ochroną obudowy IP67 i obsługuje bezprzewodowe ładowanie Qi. Pojemność akumulatora wynosi 3260 mah.

W telefonie zainstalowany jest Android 8.0 Oreo, i, jak i wiele innych smartfonów, zaprezentowane na imprezie, on przez czas nieokreślony zostanie zaktualizowany do Androida w wersji 9.0 P.

Cena i dostępność

Cena 8 Nokia Sirocco będzie wynosić 749 euro, a jest dostępna do zakupu on będzie już w kwietniu.

  • Paweł Vladimirov

    Zobacz na człowieka, отвалившего takie pieniądze za Nokia... nazwa marki Nokia w 2018 roku – jeśli nie jest złe, to raczej wywołują uśmiech, niż podziw. Im by wspiąć się na nogi (na przykład Xiaomi, o której jeszcze 4-5 lat temu nikt nie słyszał), ustalając minimalną marżę na swoje gadżety i, w miarę wzrostu sprzedaży, zwiększyć marżę. Tak, nie, prut jak czołgi, umieszczając 500-600% na koszty, mając nadzieję, że ludzie, tylko widząc «5 cenionych liter», będą czekać w kolejce, jak za nowymi iphonami...Nie powtarzali by błąd HTC...