Pierwsze smartfony odrodzonego marki pojawiły się na początku roku. Były to Nokia, 6, 5, 3, a także remake legendarnej Nokia 3310. Start za udany, a producent pewnie wyszedł na rynek.

Kilka dni temu pojawiła się informacja, że firma ma zamiar wypuścić nową generację Nokia 6 (2018) z panoramicznym ekranem i lepszą sprzętu nadzieniem. I teraz na TENAA gościli zdjęcia tego smartfonu o nazwie kodowej TA-1054.

Ze znanych przyszłych cech Nokia 6 jest mowa o субфлагманском chip Snapdragon 660, że znacznie lepiej Snapdragon 430 w pierwszej wersji. Zmiana otrzymają pamięć, która będzie już 4 gb, a nie 3 gb, i nowy ekran z rozdzielczością Full HD+ (2160 x 1080). Ostatnio można zobaczyć na zdjęciach, gdzie są widoczne wąskie dolna i górna ramy.

Również, sądząc po zdjęciach, skaner linii papilarnych przeniosą z przodu na tył. Tam widzimy podobną, jak Nokia 5, wydłużony gniazdo z kamerą, pod którym znajduje się skaner linii papilarnych. Certyfikacja na TENAA mówi o najbliższym ogłoszeniu nowego smartfona. Najprawdopodobniej sprzedam Nokia 6 nowej generacji można będzie w styczniu-lutym.