MediaTek zaprezentował chip Helio P60 ze sztuczną inteligencją

0
69

p60

Firma MediaTek na targach MWC w 2018 roku w Barcelonie zaprezentowała swój nowy procesor serii Helio P-series. Helio P60 zbudowany na 12-nm техпроцессе TSMC FinFET i wymaga dla swej pracy o 15% mniej energii. Układ składa się z 8 rdzeni (4 x Cortex-A53 i 4 x Cortex-A73) o częstotliwości do 2 Ghz i wykorzystuje technologię big.LITTLE optymalizacji procesora i zużycia energii.

Używana grafika ó Mali-G72 MP3 GPU ó pracuje z częstotliwością 800 Mhz i oferuje na 70% wyższą wydajność w grach w porównaniu z innymi frytkami linijki P.

p60-2

Jak i niektórzy inni producenci, MediaTek wdrożyła oddzielna jednostka do zadań sztucznej inteligencji. NeuroPilot zarządza zadaniami AI i może zajmować się nauką skanowania twarzy, rozpoznawania obiektów, scen, бьютификацией w czasie rzeczywistym, rozszerzonej rzeczywistości i tak dalej.

Helio P60 również może pochwalić się lepszą pracą ze zdjęcia. Zwiększona wydajność, zmniejszone zużycie energii podczas robienia zdjęć, obsługiwane są podwójne kamery, a także pojedyncza kamera o rozdzielczości aż do 32 mln pikseli. Posiada również wsparcie dla dual VoLTE, ViLTE, VoWi-Fi. Informacji na wyjścia urządzeń na bazie Helio P60 jeszcze nie.