Jak podłączyć kontroler dla konsoli Xbox One do PC

2
15582

контроллер xbox one и pc

W swoim czasie po prostu doskonałą wiadomością dla graczy jest to, że kontroler Xbox One, który stał się fantastycznym zamiennikiem ukochanej przez wielu kontrolera od Xbox 360, będzie można bez problemów korzystać z komputerem. Wszystko, czego potrzebujesz, — to najbardziej podstawowe rzeczy i manipulacji. W niektórych przypadkach, oryginalny kontroler Xbox One działa na PC bez instalowania specjalnego oprogramowania i sterowników. Jeśli chcesz nadawać gry z Xbox One na komputerze z systemem Windows 10, to wygodny joystick od «melkomyagkih» jest w ogóle idealnym rozwiązaniem. Ale są tacy, którzy nie wiedzą, jak podłączyć kontroler dla konsoli Xbox One do PC, ponieważ systemy operacyjne mogą być różne i czasami zdarzają się trudności. Do tego publikujemy ten mały, instrukcja.

Co jest potrzebne do połączenia kontrolera dla konsoli Xbox One do PC:

  • kontroler Xbox One
  • kabel micro-USB
  • PC z systemem operacyjnym Windows 7 lub wyżej

xbox one gamepad pc

Kontroler dla konsoli Xbox One na Windows 10

To najprostszy metodę połączenia i korzystania z kontrolera od Xbox One na komputerze. Najpierw trzeba podłączyć kontroler Xbox One do PC przez kabel micro-USB. Po tym Windows 10 powinien automatycznie wykryć nowe urządzenie i zainstalować odpowiednie sterowniki. Trzeba przy tym samemu nic nie trzeba robić ó wymaga tylko trochę poczekać.

To wszystko. Po zainstalowaniu można korzystać z Xbox One na komputerze z systemem Windows 10 urządzeniu i cieszyć się ulubionymi grami z jeszcze większą wygodę.

Kontroler dla konsoli Xbox One na Windows 7, 8 lub 8.1

Do tego, aby wykorzystać kontroler od Xbox One na komputerze z «starych» wersjami systemu operacyjnego Windows (7, 8, 8.1), trzeba samemu pobrać i zainstalować odpowiednie sterowniki. Można je znaleźć w ten link .

Należy zwrócić uwagę na to, że sterowniki są dostępne w wersjach dla systemu 32 bitowego i 64-bitowego. Pobierz odpowiedni. Po fastboot (waga dystrybucji wynosi mniej niż 3 mb) zainstaluj sterownik.

Instalując sterownik, podłącz kontroler do PC przez micro-USB kabel. System powinien wykryć i rozpoznać podłączone urządzenie. Teraz można grać.

xbox one controller с кабелем

uwaga:

Jeśli planujesz używać ten sam kontroler i do gry na PC, gry na Xbox One, to trzeba będzie ponownie zsynchronizować go z konsolą. Zrobić to można poprzez jednoczesne naciśnięcie dedykowanego przycisku synchronizacji bezprzewodowej na konsoli i kontrolera lub podłączając kontroler do konsoli przez micro-USB kabel.

A czy można to zrobić bez kabla?

niestety, Microsoft na razie nie wydała pojedynczego odbiornika bezprzewodowego, który można byłoby wykorzystać do komputera i odbioru sygnału z kontrolera dla konsoli Xbox One. Tak więc, gracze są zadowoleni z takimi przewodowe kontrolery.

Беспроводной адаптер Xbox One

Jednak Microsoft ogłosił wydanie tej jesieni odbiornik dla bezprzewodowego kontrolera, który będzie kosztować oddzielnie $25 lub sprzedawane w komplecie z joystickiem za $80. Urządzenie trzeba będzie włożyć, jak pendrive, w standardowy port USB komputera. To pozwoli grać w gry komputerowe jak na konsoli, bez przewodów.

  • geo7027

    Jak podłączyć kontroler dla konsoli XBOX ONE do PC Windows 7 (8.1) BEZ KABLA: www.youtube.com/watch?v=PrdwXToMFcU///586

  • Илья Мельников

    U mnie zamiast sterowników otwiera szkolenia jak podłączyć bez kabla