Huawei zaprezentowała MateBook X Pro z dotykowym FullView wyświetlaczem

0
96

x-pro_01

Firma Huawei jest stosunkowo nowym producentem komputerów. W 2016 roku wyszedł tablet 2-w-1, a w 2017 roku kilku Windows-лэптопов. Firma postanowiła odświeżyć linię i wydała bardzo przyzwoity MateBook X Pro. Ten premiowy notebook Huawei nazywa się pierwszym na świecie z ekranem dotykowym FullView wyświetlaczem. Ramki wokół wyświetlacza są bardzo cienkie ó sam wyświetlacz będzie zajmować 91% całej swej części.

Huawei MateBook X Pro pojawi się w drugim kwartale tego roku w cenie $1840. Laptop jest zamknięty w metalowej obudowie i wyposażony 13,9-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości 3000 x 2000 pikseli, 100% palety sRGB i 450 nitów jasności. Ekran wykorzystuje energooszczędny w technologii LTPS.

x-pro_08-680x466

Urządzenie jest bardzo lekkie (1,31 kg) i cienki (1,52 cm). Ciekawostką jest pop-up kamera. Zamiast tego, aby znajdować się w ramce powyżej wyświetlacza, znajduje się na panelu klawiatury. Kamera internetowa pojawia się, kiedy trzeba, około linii przycisków funkcyjnych, a potem ukrywa się. Rozwiązanie wydaje się ciekawe, ale położenie i kąt fotografowania z dołu budzą wątpliwości.

MateBook X Pro obsługuje procesory aż do Intel Core i7-8550U, grafikę NVIDIA GeForce MX150, do 16 gb pamięci ram i SSD do 512 gb. Według Huawei, pełnego naładowania akumulatora wystarczy na 12 godzin odtwarzania wideo lub 15 godzin pracy w internecie. Obsługiwane szybkie ładowanie, 30 minut, które wystarcza na 6 godzin pracy laptopa.

x-pro_07

warto Również wspomnieć o inteligentny system chłodzenia (jest pasywny i aktywny tryby), dźwięk Dolby Atmos, mikrofony do nagrywania na 360 stopni, skaner linii papilarnych w przycisku zasilania (uruchamianie jednym przyciskiem), a także oświetlenie i zabezpieczenie klawiatury przed wodą. Z portów u MateBook X Pro USB Type-A, dwa USB Type-C (z technologią Thunderbolt 3), a także port audio. Ładowanie laptopa przez adapter USB Type-C.