HTC zaprezentowała Vive Focus VR na bazie Snapdragon 835

0
50

htc-vive-focus

Po kilku miesiącach plotek, firma HTC oficjalnie w Pekinie zaprezentował swój nowy zestaw wirtualnej rzeczywistości. Co prawda, na razie tylko trzeba dowiedzieć się o wszystkich danych technicznych i kosztów Vive Focus.

tak Więc, Vive Focus VR ó całkowicie nowy zestaw wirtualnej rzeczywistości w formacie kasku. Urządzenie wyposażone jest w AMOLED-wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości i działa na bazie flagowego telefonu procesora Snapdragon 835. Zarządzanie dostępna gładzik i inne elementy, które można było znaleźć w starszym modelu linii Vive. Jednak ten zestaw słuchawkowy łączy się bez żadnych przewodów i dużej ilości dodatkowych akcesoriów. Zdaniem HTC, Vive Focus VR – nowy model jest urządzeniem w skali światowej.

W swojej konstrukcji Vive Focus jest bardzo podobny do PlayStation VR i HTC Vive Deluxe Audio Strap. Obudowa koloru niebieskiego bardzo są zaokrąglone. Urządzenie obsługuje technologię WorldSense i rozpoznaje sześć stopni ruchu: w górę-w dół, w prawo-w lewo i do tyłu-do przodu.

Platforma będzie przyjazna do innych deweloperów, a także z czasem zacznie wspierać treści dla Samsung Gear VR i Google Mrzonka VR. Możliwe są słabe i ekskluzywne projekty.

Najpierw HTC Vive Focus ukaże się w Chinach. Jednak o dokładnej dacie premiery i kosztów urządzenia, dopóki nie zgłoszono.