CES 2018: Vuzix pokaże okulary rozszerzonej rzeczywistości c Amazon Alexa

0
62

Pamiętaj okulary Google Glass, które nie przyjęły się na rynku masowym z powodu wysokich kosztów i a nieodebrane? Gigant wyszukiwania zamknął swój projekt, ale nadal rozwijać programową składową i koncentruje się na AR. Inna firma pod nazwą Vuzix odwrotnie powodzeniem produkuje inteligentne okulary VR-kaski dla różnych działalności. Jej urządzeń korzystają inżynierowie, projektanci, naukowcy, a także modele do gier.

vuzix

Producent przywiezie na CES 2018 nowe «inteligentne» okulary, szlifowane pod AR i sztuczna inteligencja ó model wyposażony w silnik Amazon Alexa. Z pomocą asystenta będzie można przeglądać aktualności, notowania giełdowe, pogoda i korzystać z funkcji rozszerzonej rzeczywistości bez dostępu do swojego smartfona.

vuzix-2

Dokładną nazwę urządzenia i specyfikacje na razie nie jest znana, mówi się tylko o cenę w $1000. Drogie, ale według generalnego dyrektora Vuzix, Podłogi Głowica, w ciągu najbliższych kilku lat ceny spadną aż do 500$. Jest to związane z ożywieniem na rynku rozszerzonej rzeczywistości. I na targach w Las Vegas będzie poświęca się wiele uwagi do danych technologii.

vuzix-3

Również na CES 2018 zaprezentuje nową generację gier VR-slam HTC Vive c poprawienie sprzętu nadzieniem i rozdzielczości.