CES 2018: Samsung pokaże zakrzywiony monitor QLED, a telewizor LG c sztuczną inteligencją ThinQ AI

0
117

Na targach CES 2018, która odbywa się co roku w Las Vegas, ma wiele innowacyjnych urządzeń technologicznych liderów rynku. Odbędzie się impreza z 9 do 12 stycznia.

Samsung na CES 2018

samsung-qled

Samsung przygotowuje się pokazać swój nowy monitor na matrycy QLED z zakrzywionym ekranem o przekątnej 34 cali i rozdzielczości 3440×1440 pikseli. Ta matryca ma kolorów sprawozdanie RGBs 125% i bardziej głęboki czarny kolor, a także bardziej wyraźny biały. Monitor sprzedawany jako profesjonalnie-uniwersalny i przeznaczony jest nie tylko dla informatyków, ale będzie na hura przyjęty przez graczy.

Jeszcze należy pamiętać, że nowy monitor Samsung obsługuje połączenia Thunderbolt 3, która zostanie wykorzystana przez właścicieli laptopów z tym złączem. Prędkość transmisji interfejsu wynosi 80 Gb\s, ponadto nie jest wymagane dodatkowe zasilanie, można podłączyć laptopa do monitora i ładować bezpośrednio od niego.

Ponadto zaprezentują smartfon Samsung Galaxy A8 (2018), serię innowacyjnych саундбаров i inteligentne okulary dla osób niedowidzących.

LG na CES 2018

lg-thinq

Ciekawy gadżet przygotowuje firma LG. Jest to telewizor z sztuczną inteligencją ThinQ i zaawansowanym procesorem graficznym Alpha 9. Ostatni zapewnia wysokiej jakości obraz wraz z OLED-matrycą, co ma bezpośrednie podświetlenie z całym zestawem diod led FALD.

jeśli chodzi o funkcje AI, to ona pozwoli sterować telewizorem głosem bezpośrednio z pilota ZDALNEGO sterowania, a także może samodzielnie uczyć i udzielać treści według własnych preferencji. Jeszcze asystent ThinQ pomoże sterować innymi inteligentnymi urządzeniami LG w domu przez Wi-Fi i specjalnego rozdzielacza.

Również firma LG przygotowuje się pokazać pierwszy telewizor o rozdzielczości 8K i przekątnej 88 cali.