BlackBerry zaprezentowała smartfon Motion z ochroną IP67 i akumulatorem 4000 mah

0
66

blackberry-motion-2

Firma TCL oficjalnie zaprezentował swój nowy smartfon pod marką BlackBerry. Model BlackBerry Motion jest w pełni dotykowy (bez klawiatury fizycznej) smartphone, który posiada wodoodporną obudowę i przyzwoitą baterię.

Motion BlackBerry otrzymał niejaki «premiowy» wyświetlacz LCD o przekątnej 5,5 cala o rozdzielczości Full HD. Poniżej wyświetlacza widzimy całkiem przyzwoitą ramkę z domowej przyciskiem oraz zintegrowanym w niej skaner linii papilarnych. Pracą telefonu zarządza energooszczędny chip Snapdragon 625. Ilość pamięci ram ó 4 gb wbudowanej pamięci ó 32 gb.

blackberry-motion-1

Pojemność baterii BlackBerry Motion wynosi 4000 mah, obsługiwany jest również szybkie ładowanie Quick Charge 3.0. Do 50% urządzenie ładuje się za 40 minut.

wyjęciu Z pudełka telefon idzie z systemem Android 7.1 Nougat, ale oczekuje się, że aktualizacja do Androida 8.0 Oreo. Obsługuje tryb Locker, który pozwala użytkownikowi bezpiecznie przechowywać swoje dokumenty i zdjęcia w pamięci wewnętrznej i uzyskiwać do nich dostęp za pomocą odcisku palca lub kodu PIN. Można również zapisywać informacje bez wysyłania jej do chmury.

Na prawej krawędzi smartfona znajduje się oddzielna żebrowana przycisk Convenience Key z 4 ustawieniami: Home, Car, Office i User. Można automatycznie przełączać się między sieciami i aplikacjami w zależności od ich lokalizacji.

Na tylnym panelu Motion zainstalowany 12-megapikselowy aparat z jasnością f/2.0. Z przodu ó 8-megapikselowy aparat. Jest to pierwszy telefon BlackBerry, który ma obudowa IP67. Warto również zauważyć, aluminiową ramkę i przyjemną miękką teksturę tylnej pokrywy. Posiada 3,5-mm gniazdo słuchawkowe, port USB Type-C, obsługuje 2 karty SIM, 4G i Wi-Fi.

Motion BlackBerry jest już dostępny w przedsprzedaży. Cena dla różnych krajów będą różne, ale w granicach $450-470.