AnTuTu: preferencje użytkowników smartfonów za cały rok 2017

0
1425

W ciągu ubiegłego roku preferencje użytkowników smartfonów zaczęła się przesuwać na rzecz nowych ekranów 18:9, które można często spotkać we flagowych smartfonach, a nawet w budżetowych urządzeniach chińskich producentów. Co prawda ich liczba na razie nie jest duża i na ostateczną statystyki preferencji AnTuTu Benchmark za 2017 rok nie wstrząsnęły, ale to się zmieni w pierwszym półroczu 2018-wow. Co dokładnie było wcześniej, pokażemy dalej.

Przekątna ekranu

Największy odsetek na koniec 2017 roku wykazały smartfony z ekranem 5,5 cala. Popularna była także długość przekątnej 5,1 cala, reszta też ma swoje «kawałki ciasta».

diagonal-ekrana

Rozdzielczość ekranu

Co do uprawnień, to najbardziej powszechne stało Full HD, jeszcze dość popularne było Quad HD i zwykłe HD. I niewielką część rynku według rankingu AnTuTu otrzymywał Full HD+ rozdzielczość.

razreshenie-ekrana

Ilości pamięci RAM i ROM

Powszechne ilości pamięci ram były 4 i 6 gb, a pamięci współdzielonej ó 64 i 32 gb. Wszystko, jak widać, idzie do stopniowego zwiększenia wielkości pamięci RAM i ROM.

obemy-ozu-i-pzu-2

obemy-ozu-i-pzu

Liczba rdzeni cpu i marki

Tutaj większych zmian nie doszło. Jak i w zeszłym roku, mistrzostwa utrzymują 8-rdzeniowe układy (ponad 60%), a za nimi idą 4-rdzeniowe procesory (nieco ponad 30%).

kolichestvo-yader-processora-i-brend

Co do marek, to mistrzostwo u Qualcomm, a na drugim miejscu idzie MediaTek. Dalej idą chipy rodzin Huawei Kirin i Samsung Exynos.

kolichestvo-yader-processora-i-brend-2

Najbardziej popularne chipy

Jeszcze w AnTuTu pokazał najbardziej popularny mobilny procesor za 2017 rok, w którym został flagowy Snapdragon 835. Ponad połowa całej listy zajęły właśnie procesory Qualcomm. A także widzimy Kirin i MediaTek.

samye-populyarnye-chipy

Wersja Android

W sumie największy odsetek za ostatni rok oczekiwaniami otrzymała wersja Android 7, ale nadal często można spotkać Android 6 i trochę Android 5. Ostatnia aktualizacja Android 8 jeszcze nie dostałem nawet 1% rynku, dlatego nie znalazł się w statystyki.

versiya-android

Wnioski

Na podstawie tego raportu, najbardziej popularne w 2017 roku był smartfon z ekranem 5,5 cala, rozdzielczości Full HD, 8-rdzeniowym procesorem, 4 gb pamięci ram, 64 gb ram i Android OS 7. To wszystko, co potrzebne do komfortowego użytkowania smartfona dziś.